Campanie de sterilizări gratuite câini și pisici de rasă comună în municipiul Giurgiu!

Atenție! Prioritate au femelele!
📌 Data: joi, 31 august și vineri, 1 septembrie 2023
📌Programări la telefon: 0732 602 492
📌Sponsor: Hobodogs
📌Organizator: Primăria Giurgiu și GSL
📌Sterilizările vor fi efectuate de medici de la cabinet veterinar Sache Vet
Atenție❗️Animalele nu trebuie hrănite în ziua respectivă❗️
Sterilizarea câinilor este obligatorie și reprezintă singura metodă eficientă pentru eliminarea abandonului puilor nedoriți și reducerea numărului câinilor de pe domeniul public.
Persoanele cărora nu li s-a răspuns la telefon vor fi resunate!
Reamintim ca în această perioadă, Primăria Giurgiu derulează o amplă campanie denumită “Sterilizează-ți câinele! E în beneficiul tuturor și nu riști amenzi uriașe!”, în cadrul căreia se fac acțiuni de informare pentru responsabilizarea populației cu privire la obligativitatea sterilizării și microcipării!

Ultima modificare: 23.08.2023 – 11:22 de către Administrator

Anteriorul Comunicat de presă